LDK e AAK kundër hapjes së UP-së në Veri nga Serbia (Video)


LDK e AAK kundër hapjes së UP-së në Veri nga Serbia

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës reaguan pas vënies së gurthemelit të Universitetit të Prishtinës në Veri të Mitrovicës nga strukturat e Serbisë. Thanë se Qeveria Kurti, duke mos reaguar ndaj veprimeve të tilla, me hapa të sigurt po e riinstalon shtetin e Serbisë në Kosovë.(E pergaditi-Fitore Ademi)./21Media

Back to top button