Liderët polakë e baltikë udhëtojnë për në Kiev, takojnë Zelenskyn

Tani që ofensiva e Rusisë ka lëvizur në lindje dhe jug të Ukrainës, udhëheqësit perëndimorë po e konsiderojnë të sigurt udhëtimin në Kiev për të takuar udhëheqësin e vendit, Volodymyr Zelenskyy.
Tjetri në vargun e liderëve që po largohen është Gitanas Nauseda, presidenti i Lituanisë, i cili u thotë ndjekësve se do të ndihmojë në luftën për sovranitet dhe liri.
Atij po i bashkohet edhe lideri i Polonisë, Letonisë dhe Estonisë./21Media

Back to top button