Liga e Evropës, Arsenali e Roma shënojnë fitore

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Ligës së Evropës, ku kemi disa rezultate tejet interesante, si dhe kemi mësuar skuadrat të cilat kanë siguruar kualifikimin tutje.

Pas plot 90′ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Emirates”, Arsenali e ka mposhtur me rezultat minimal 1:0 skuadrën e Zurichut.

Po ashtu, fitore sot regjistruan edhe skuadra e Romës dhe ajo e Real Betisit, ku italianët e mposhtën Ludogoretsin me rezultat 3:1, kurse Betisi e mposhti 3:0 skuadrën e HJK-së.

Rezultatet e ndeshjeve të sotme në Ligën e Evropës:

Feyenoord 1:0 Lazio

Midtjylland 2:0 Sturm Graz

Monaco 4:1 Crvena Zvezda

Olympiacos Piraeus 0:2 Nantes

Qarabag 1:1 Freiburg

Real Sociedad 0:1 Manchester United

Sheriff Tiraspol 1:0 Omonia

Trabzonspor 1:0 Ferencvaros

Arsenal 1:0 Zurich

AS Roma 3:1 Ludogorets

Real Betis 3:0 HJK

Bodo/Glimt 1:2 PSV

Braga 2:1 Malmo FF

Dynamo Kyiv 0:2 Fenerbahce

Rennes 1:1 AEL Larnaca

Royale Union SG 0:1 Union Berlin.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button