Liverpool-Leeds, formacionet zyrtare

Leeds United pret Liverpoolin të mërkurën në një ndeshje që mund të ketë rezultat të rëndësishëm si në krye dhe në fund të tabelës së Premier League.
Një fitore për Liverpool-in do t’i shihte ata të lëvizin vetëm tre pikë prapa liderit Manchester City, me të dyja skuadrat që kanë mbetur edhe 12 ndeshje për të luajtur në sezonin e ligës.
Ndërkohë, Leeds ka kaluar katër ndeshje në Premier League pa fitore dhe mbetet në rrezik të rënies. Ata janë aktualisht pesë pikë larg zonës së rënies.
Me Leeds të vendosur të jetë i palëkundur nga stili i tyre i zakonshëm sulmues, kjo lojë mund të jetë një takim tërheqës.
Liverpool (4-3-3): Allison (GK) — Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson — Fabinho, Thiago, Jones — Salah, Diaz, Mane.
Leeds (4-2-3-1): Meslier (GK) — Firpo, Ayling, Struijk, Dallas — Forshaw, Klich — James, Raphinha, Harrison — Rodrigo./21Media

Back to top button