Liverpool-Man.UTD, formacionet zyrtare

Në stadiumin “Anfiedl Road” do të zhvillohet kryendeshja e xhiros së 25-të në Premier Ligë ku do të ballafaqohen dy rivalët e mëdhenj, Liverpooli dhe Manchester United.
Forma e të dy skuadrave në këtë edicion lë shumë për të dëshiruar, por në javët e fundit të dy ekipet kanë rritur efikasitetin e tre dhe kanë mbledhur një numër më të madh pikësh duke bërë që ballafaqimi i tyre sot të pritet me shumë kureshtje.
“Djajtë e kuq” kanë 49 pikë në vendin e tretë, kurse “Të kuqtë” kanë 39 pikë në vendin e gjashtë.
Ndeshja fillon nga ora 17”30 dhe këto janë formacionet zyrtare:
Liverpool: Alisson, Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Alliot, Salah, Nunez, Gapko
Manchester United: De Gea, Martinez, Fernandes, Rashford, Fred, Casemiro, Varane, Dalot, Antony, Shaw, Wenghorst.

Back to top button