Liverpool-Milan, formacionet zyrtare

1 min read

 

Stadiumi “Anfield Road” do të jetë arena ku do të ballafaqohen dy ndër skuadra më të trofeshme evropiane Liverpooli dhe Milani.

Skuadra italiane do të jetë pa dyshen e rëndësishme Bakayoko dhe Zlatan Ibrahimovic kurse te Liverpooli mungojnë Elliot, Firmino dhe Williams.

Ndeshja starton nga ora 21:00 dhe të dy skuadra tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson, Arnold, Matip, Gomez, Robertson, Fabinho, Keita, Jota, Salah, Origi.

Milan: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Rebic.