Liverpooli gjen zëvendësuesin e Salah

Muhamed Salah nuk është duke i përmbushur pritjet e trajnerit të Liverpoolit Jurgen Klopp, andaj trajneri gjerman është duke shikuar alternativat për një emër që mund ta zëvendësoj atë.
Sipas një raporti nga “Calciomercato”, Liverpooli po vlerëson mundësinë e nënshkrimit të anësorit të Juventusit, Federico Chiesa në verë.
Raporti thotë se trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp e pëlqen lojtarin dhe dëshiron që klubi ta nënshkruajë me atë si zëvendësues të Mohamed Salah në krahun e djathtë.
Juventusi do ta lejonte lojtarin të largohej nëse ofrohet një çmim prej 53 milionë funtesh.

Back to top button