Këngëtarja e njohur, Loreta Kaçka-Lori për fansat e saj ka sjellur një cover të një kënge të njohur. Ajo dje ka publikuar ripërpunimin e këngës, ”Kujt i thua xhan”, mirëpo në versionin akustik.

Këngëtarja në instagram ka shkruar se e falënderon këngëtarin, Bertan Asllanin që i ka mundësuar ta risjellë këtë këngë pas shumë vitesh, në një version tjetër.

Kënga është realizuar nga Duobass.records, ndërsa për videoklipin është kujdesur Tiktak.video.ks.

Kujtojmë që, kënga “Kujt i thua xhan” për herë të parë është publikuar nga Bertan Asllani, më 23 shkurt të vitit 2013 dhe deri më tani ka marrë mbi 3 milionë shikime./21Media