”Makron favorit i gjermanëve në zgjedhje”

Merkel nuk e fsheh se Makron është favorit i gjermanëve në zgjedhje

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka nënvizuar sot se Evropa duhet të përparojë më shpejt dhe të jetë e vendosur në rajonet, në të cilat aksioni pan-evropian “sjell vlera të vërteta shtesë”.

Gjermania edhe më herët kishte qartësuar se favorit i saj në zgjedhjet presidenciale franceze është kandidati pro-evropian Emanuel Makron, transmeton AP.

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button