Vlahovic në radarin e Manchester United

Manchester United ‘ia ka vënë syrin’ Dusan Vlahovicit të Juventusit si një objektiv serioz në afatin kalimtar të janarit, sipas gazetës italiane Corriere dello Sport.
Reprezentuesi serb – i cili regjistroi një gol në Katar – iu bashkua Vecchia Signora vetëm në janar, megjithatë parregullsitë financiare të klubit nënkuptojnë se ata mund të jenë të gatshëm ta shkarkojnë 22-vjeçarin vetëm një vit më vonë.
United mund të përballet me konkurrencë për nënshkrimin e Vlahovicit, me Arsenalin, Chelsea, Liverpool dhe Paris Saint-Germain gjithashtu si destinacionet e tij të ardhshme të mundshme./21Media

Back to top button