Manchester United triumfon kundër Leeds United

Leeds United priti Manchester United në Premier League këtë të dielë pasdite, me tifozët e lejuar brenda Elland Road për këtë derbi për herë të parë në 18 vjet.
Sezoni i kaluar shënoi rikthimin e Leeds në ligën e parë pas një mungese 16-vjeçare, por pandemia e COVID-19 bëri që të mos kishte tifozë në terren kur ata u përballën me United në shtëpi.
Në minutën e pestë Leeds pati një mundësi të mirë për të shënuar golë.  Në minutën e 34-të Manchester shënon golin e epërsisë.
Minuta 45+5: GOL PËR UNITED!
Bruno Fernandes ka dyfishuar epërsinë e Manchester United, me Sanchon që nxorri topin në drejtim të mesfushorit portugez që të vijë me kokë nën drejtimin e Meslier.
Në minutën e 53-të Moreno riktheu Leedsin në lojë. Spanjolli tentoi të krosojë nga e majta, por ia kaloi djathtas mbi kokën e De Geas dhe në rrjetë.
Më pas në minutën e 70-të shënoi Fredi, një gol i rrallë, por vendimtar.
Minuta 88: Elanga mbylli lojën
Elanga vulosi tre pikët për Manchester United./21Media

Back to top button