Maqedoni, 680 gjoba për mosmbajtjen e maskës

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 680 shkelje të masës për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme bëjnë apel deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim mbrojtje nga koronavirusi.

Kujtojmë se dje në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 183 raste të reja me COVID-19, ndërsa betejën me këtë virus e kanë humbur 5 persona./21Media