Maskë me karotë dhe vezë për lekurë më të freskët

Në filloni ta aplikoni maskën me karotë dhe vezë, pas vetëm një muaji, njollat ​​e moshës do të zhduken dhe lëkura juaj do të jetë më e lëmuar dhe më e freskët.
Merrni një karotë të vogël dhe bluajeni.  Rrihni një vezë, shtoni një lugë karotë të grirë dhe përziejini së bashku. Duke masazhuar butësisht me gishta, aplikojeni këtë maskë në një fytyrë dhe qafë të pastër. Lëreni aty për 30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të freskët. Më pas aplikoni pak hidratues ose vaj bajame, shkruan BrightSide.
Këtë maskë me karotë-vezë mund ta aplikoni çdo ditë për 10 ditë rresht. Pas kësaj, duhet të bëni një pushim për një javë dhe të vazhdoni ta përdorni maskën 2-3 herë në javë./21Media

Back to top button