May: Mbretëria e Bashkuar lëshon BE-në

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Sot hynë vendimi i popullit britanik për të lënë BE-në

Kryeministrja britanike, Theresa May ka njoftuar të mërkurën deputetët e Parlamentit britanik se ka nisur neni 50 dhe se Britania lëshon Bashkimin Evropian.

“Sot hyn në fuqi vendimi demokratik i popullit të Mbretërisë së Bashkuar për të dalë nga Bashkimi Evropian”, ka thënë May, transmeton AP.