Nga data 13 mars e vitit të kaluar e deri më sot në Kosovë janë shënuar 74 mijë e 748 raste pozitive me koronavirus nga 341.443 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1 mijë e 674 raste të vdekjes.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 62 mijë e 983 raste.

Kurse numri i rasteve aktive është 10.091./21Media

333 TË SHËRUAR DHE 529 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, 10 March 2021