Mbi 100 persona vdiqën këtë vit si pasojë e aksidenteve të trafikut

Gjatë periudhës 01 janar- 18 dhjetor 2023 kanë vdekur 106 persona në aksidente të trafikut në Kosovë. Kështu njoftoi Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, në një konferencë të përbashkët me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla,

Ai tha se 46 nga personat e vdekur në aksidente kanë qenë shoferë, 29 persona kanë qenë këmbësorë dhe 28 kanë qenë pasagjerë.

Derisa sipas Hoxhës gjatë muajit korrik të këtij viti ka pasur të vdekur më së shumti persona./21Media

 

Back to top button