Mbi 2 mijë tiketa trafiku të shqiptuara

Policia e Kosovës ka shqiptuar 2 mijë e 71 tiketa trafiku për shkelësit e rregullave në komunikacion, në 24 orët e fundit.
Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 39 aksidente trafiku me të lënduar dhe 62 aksidente trafiku me dëme materiale.
Janë arrestuar 29 persona, 18 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 6 persona të tjerë në vuajtje të dënimit./21Media

Back to top button