Dje në Kosovë u regjistruan 205 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 10 mijë e 795 numrin e përgjithshëm të të infektuarve në Kosovë.

Janë shëruar edhe 163 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6 mijë e 411, kurse numri i rasteve aktive është 4 mijë e 19.

163 TË SHËRUAR DHE 205 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, August 12, 2020

IKSHPK njoftoi dje se numri i viktimave si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka shkuar në 365./21Media