Mbi 5600 ndërtesa u shkatërruan si pasojë e tërmeteve në Turqi

Mbi 5 mijë e 600 ndërtesa raportohet se janë shkatërruar gjatë dhe pas tërmetit të së hënës në Turqi, njofton Agjencia e Turqisë për Menaxhim të Katastrofave.
Sipas, Agjencisë 5606 ndërtesa raportohet se janë shkatërruar, ndërsa vetëm në Turqi kanë vdekur mbi 2300 persona. E afro 1300 kanë vdekur edhe në Siri.
Autoritetet turke kanë njoftuar se rreth 20 mijë persona po punojnë në operacione të kërkim-shpëtimit./21Media

Back to top button