Mbyllen tri takimet e ditës së sotme të Superligës së Kosovës

1 min read

 

Janë mbyllur tri takimet e ditës së sotme të Superligës së Kosovës në kuadër të xhiros së katërt të edicionit 2021/22.

Ndeshja kryesore u zhvillua në Gjilan aty ku Drita e priti Ballkanin dhe e cila përfundoi me barazim 0-0.

Në ndeshjen tjetër Feronikeli e mposhti Dukagjinin me rezultat minimal 1-0 derisa autor i golit ishte Qorri në minutën e katërt.

Befasia kryesore ndodhi në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, aty ku Malisheva mori tri pikë duke e mposhtur Llapin me rezultat 3-0.

Golat për skuadrën e trajnerit Arsim Thaçi i realizuan Stullqaku (2) dhe Marc-Olivier.