Ka përfunduar me rezultat të bardhë 0:0 takimi mes Prishtinës dhe Gjilanit, ndeshje kjo e mbetur nga xhiroja e 26-të.

Prishtinasit patën mundësi të shënonin nga penalltia, për ta marrë një fitore minimale, por nga 11 metërshi në minutën e 88′ pritjen e Besnik Krasniqit e priti Enea Koliçi

Skuadra e Zekerija Ramadanit deri tash ka grumbulluar 51 pikë në 26 ndeshje, kurse futbollistët e Ismet Munishit momentalisht kanë 37-të pikë në pozitën e katërt në tabelë.

Klubi nga kryeqyteti në xhiron e ardhshme do të luajë derbin ndaj Ballkanit, derisa Gjilani pret skuadrën nga Peja, Besën.