Mërgimtarit i vidhen stoli ari e ora dore në vlerë prej 39 mijë euro

Mërgimtarit nga Amerika i janë vjedhur stoli ari në vlerë prej 39 mijë eurosh në Begracë të komunës së Kaçanikut.
Lajmin për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.
Sipas Policisë rasti është raportuar më 10 dhjetor rreth orës 22:40.
“Policia i ka marrë veprimet e nevojshme ka dalë në vendin e ngjarjes dhe në rast janë kyqyr edhe hetuesit rajonal të cilët nën autorizim të prokurorit kujdestar i kanë nisur hetimet. Sipas ankuesit janë: një pistoletë, stoli ari, ora dore vlera e përgjithshme sipas ankuesit është rreth 39 mijë euro”, ka thënë Veseli./21Media

Back to top button