Messi mungon në përballjen e radhës të PSG-së

Lionel Messi do të largohet nga përballja e PSG-së në Ligue 1 me Reims të shtunën, kanë konfirmuar kampionët në fuqi të Francës.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë u detyrua të largohej në ndeshjen e Ligës së Kampionëve me Benficën të mërkurën pasi pati një lëndim.

“Leo doli i lodhur. Ai na sinjalizoi 1-2 minuta para zëvendësimit të tij”, tha Christophe Galtier.

PSG ka njoftuar se Messi nuk do të lulajë kundër Reims. Ata thonë se argjentinasi mbeti në trajtim pas ekzaminimeve dhe do t’i nënshtrohet testeve tjera mjekësore./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button