Messi thyen rekordin e Ronaldos në Instagram për postimin më të pëlqyer

Lionel Messi ka thyer rekordin e Cristiano Ronaldos për postimin më të pëlqyer në Instagram nga një sportist, duke lënë prapa rivalin e tij brenda dhe jashtë fushës.
Messi hyri në Instagram për të shijuar fitoren e Kupës së Botës me Argjentinën të dielën.
Postimi festiv mori më shumë se 48 milionë pëlqime, duke vendosur një rekord të ri për një postim të një sportisti.
Rekordin mbante postimi i Cristiano Ronaldos para Kupës së Botës me një imazh të tij dhe Messit duke luajtur shah, i cili arriti në pothuajse 42 milionë pëlqime./21Media

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

Back to top button