Meta në Prishtinë: “Ballkani i Hapur” – projekt përçarës!

1 min read

Meta takohet me Kurtin, Konjufcën dhe krerët e partitve politike/-Ndër tema të diskutimeve bashkëpunimi mes dy vendeve dhe procesi i integrimit drejt BE-së

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u takua me kryeministrin Albin Kurti, kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe me përfaqësues të partive politike. Presidenti Meta tha se “Ballkani i Hapur”, është një projekt përçarës dhe përjashtues dhe se Procesi i Berlinit është një mundësi e shkëlqyer për të rritur bashkëpunimin rajonal dhe përshpejtuar perspektivën përbashkët europiane.(Teksti-Valmire Hoti,kamera:Kushtrim Rrmoku)./21Media