Milani e do sensacionin e Spezias

Pasi thuajse iu bashkua West Hamit në verë, Jacub Kiwior ka vazhduar të impresionojë me Spezian, duke tërhequr interesim serioz nga Milani.

Siç raportohet nga mediat e huaja Milani është gjithashtu tifoz i madh i Kiwior dhe diskutoi shumë me 22-vjeçarin ndërsa negocionte huazimin e Daniel Maldinit në klub gjatë afatit kalimtar të verës.

Kuqezinjtë po ndjekin nga afër zhvillimin e mbrojtësit polak në Liguria, por ata ende nuk kanë bërë asnjë ofertë.

21-vjeçari mbërriti nga Schalke për rreth 6 milionë euro në verë dhe nuk ka bërë ende debutimin e tij nën drejtimin e Stefano Piolit.

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button