Ministrja thirrje mësimdhënësve: Vaksinohuni! (Video)

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, iu bëri thirrje të gjithë mësimdhënësve dhe studentëve që të vaksinohen para fillimit të vitit të ri shkollor e akademik që synohet të nisë me prezencë fizike. Sipas saj, Ministria e Arsimit nuk ka të drejtë që të marrë masa ndaj mësimdhënësve që nuk duan të vaksinohen ndërsa tha se kjo mund të ndryshojë vetëm me ndonjë vendim qeveritar që përfshin edhe qytetarët e tjerë./21Media

Back to top button