Minxhozi: Rritet shkëmbimi i mallrave ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Shkëmbimi i mallrave midis dy vendeve

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi,  deklaroi se vëllimi i  shkëmbimit të mallrave midis Shqipërisë dhe Kosovës është në rritje. Ai thotë se në gjashtëmujorin e parë të këtij viti, Shqipëria ka eksportuar 106 milionë euro mallra në Kosovë, ndërkohë që edhe Kosova ka rritur eksportet në Shqipëri për 10%.