Mos e përdorni aspirinën si maskë për lëkurë!

1 min read

Dermatologia, Kreshnike Abrashi- Radoniqi ka qenë sot e ftuar në emisionin e pasdites ”Bon Bon”, dhe ka folur në lidhje me kujdesin që duhet të ia kushtojmë lëkurës.

Abrashi- Radoniqi është shprehur se maska më e mirë që duhet të përdoret për fytyrë janë ushqimet e shëndetshme.

Tutje ajo ka treguar se është shumë gabim nëse aspirina përdoret si maskë, kjo pasi ai është krijuar për të shëruar diçka tjetër.

Sipas dermatologes, duket të konsumohen fruta të cilët ndikojnë shumë mirë në ushqyerjen e lëkurës, e një frut i tillë është shega./21Media