Mosha e viktimës që humbi betejën me Covid-19

Një grua që ka qenë e prekur me Covid-19, ka vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.
Siç ka informuar Ministria e Shëndetësisë, viktima është e moshës 70-79 vjeç dhe është nga komuna e Fushë Kosovës.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar edhe 13 raste të reja, ndërsa janë shëruar nga Covid-19 edhe 20 qytetarë.
Në total, numri i rasteve aktive është 439./21Media

Back to top button