Mot i vranët dhe me reshje shiu

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, intervale me diell dhe reshje lokale shiu.

Reshjet do të jenë më të shprehura pasdite dhe në mbrëmje. Reshjet e shiut pushojnë mëngjesin e së hënës, ku më pas do të ketë edhe intervale më të gjata me diell.

Temperaturat sot do të sillen në mes 6 deri në 12 gradë Celsius./21Media

Back to top button