Moti në bregdetin shqiptar

1 min read

 

Dita në Shqipëri sot nis me mot të kthjellët dhe alternime vranësirash duke bërë që të ketë më shumë orë me diell sesa dje. Në zonat malore do të ketë dhe reshje në formën e stuhive.

Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15 gradë në 27 gradë Celsius, në zonat e ulëta nga 21 në 34 gradë Celsius dhe në zonat bregdetare nga 21 deri në 35 gradë Celsius.

Era do të fryejë në drejtim veri-perëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.