Edhe në Maqedoni mot i vranët dhe me reshje shiu

Edhe në Maqedoni mot i vranët dhe me reshje shiu

Sot Maqedonia do të ketë mot të ndryshueshëm dhe me reshje lokale të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 16 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 18 deri 26 gradë Celsius.

Në kryeqytet dhe rrethinë sot parashihet të jetë mot i ngjashëm, me temperaturë maksimale deri 23 gradë Celsius.

Do të fryejë edhe erë e përforcuar nga veriu.