Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë kryesisht me vranësira gjatë mëngjesit, të cilat do të ulen gjatë pasdites.
Do të fryjë erë e dobët.
Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 6, kurse maksmalja do të arrijë prej 9 deri në 16 gradë celsius.
Në Shkup do të jetë me vranësira dhe me erë në drejtim verior.
Temperatura minimale do të ulet deri në 2, kurse maksimalja do të arrijë deri në 12 gradë celsius./TV21

Back to top button