Moti në Shqipëri

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Mot me vranësira

Orët e para të ditës do të dominohen nga vranësira dhe alternime kthjellimesh në të gjithë territorin e Shqipërisë. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten përgjatë kufirit lindor. Pasditja dhe nata mbetet në kushtet e kthjellimeve me vranësira të lehta.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten konstante në po në mesditë duke bërë që vlerat ekstremale të variojnë nga -5 në 15 gradë Celsius.

Era frynë e lehtë dhe herë pas here mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor ndërsa në det krijohet dallgëzimi 3 ballë.