Instituti Hidrometorologjik i Kosovës, sot informoi se gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, i shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas parashikimeve, reshjet parashihen të jenë me intensitet më të zvogëluara në krahasim me ditët e fundit.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s.”, informoi IHMK./21Media