Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në dy ditët në vazhdim do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas IHMK-së, nëpër ultësira do të ketë kushte për mjegull të radiacionit. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s./21Media