Moti për nesër

Të dielën mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se kjo situatë stabile meteorologjike vjen si rezultat i masave të qëndrueshme të ajrit, të cilat do të jenë prezent mbi territorin tonë.

Temperaturat minimale të ajrit do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit e lehtë deri mesatare./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button