Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

“Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi i përcjellur edhe me zbrazje elektrike”, njofton IHMK-ja.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindje me shpejtësi 1-9m/s. /21Media