​Moti për sot

​Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa në zona të caktuara pritet të ketë reshje të pakta shiu.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në regjionin e Gjakovës mund të jetë kohë pas kohe e fuqishme, me shpejtësi prej 15-42 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri në 5 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 17 gradë Celsius./21Media

Back to top button