Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me diell, vranësira dhe reshje lokale shiu, i shoqëruar me shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë celsius.

“Shtypja atmosferike do të ketë luhatje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-11 m/s.”, bëhet e ditur në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK).