Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se të hënën do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius, e ato maksimalet ndërmjet 20-23 gradë.

Ndërsa, sipas IHMK-së, mot i ngjashëm do të jetë edhe gjatë së martës, por do të ketë një rritje të lehtë të temperaturave maksimale.

Ato minimalet do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë, e maksimalet ndërmjet 20-24 gradë Celsius./21Media

Back to top button