Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s”, thuhet në njoftim.

Back to top button