Moti sot, vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të martën, vranët dhe me riga lokale shiu.

Por, ndryshe nga dje, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për sot ka paraparë rritje të lehta të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Minimalet pritet të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë celsius./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button