Mrekullitë dhe thesaret e Shqipërisë pasqyrohen në BBC World News

BBC World News njërin prej edicioneve të emisonit mbi thesaret e tokës, ia ka dedikuar Shqipërisë.
Gazetarja Bettany Huges, ka realizuar emisionin i cili është parajamëruar të shfaqet më 21- 22 janar.
E kësaj i është gëzuar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, aii ka publikuar në Faqcebook promon.
“Mirëmëngjesi dhe me kënaqësinë e veçantë të spotit publicitar të një prej emisioneve më të famshme në botë mbi thesaret e tokës, i cili ka një audiencë gjysmë miliardë shikues në vit, e më 21-22 janar shfaq “mrekullitë e Shqipërisë” në kanalin BBC World News, diçka e paimagjinueshme deri kur Shqipëria turistike nisi të marrë formën që po i japim vit pas viti, ju uroj një fundjavë të qetë”, shkruan Rama./21Media

Back to top button