Mudryk pranon ofertën për kontratë me Arsenalin

Ylli i Shakhtar Donetsk, Mykhaylo Mudryk me sa duket ka rënë dakord për kushtet personale për një lëvizje te Arsenali.
Reprezentuesi ukrainas është i dëshpëruar për t’u larguar nga Shakhtar dhe ka vendosur synimin e tij te Topçinjtë , kryesuesi i tabelës në Ligën Premier.

Sipas Diario Sport, kushtet personale nuk janë çështje për marrëveshjen, pasi Mudryk është i kënaqur me pagën që do të merrte nëse do t’i bashkohej Arsenalit.
Megjithatë, çështja është se klubi londinez nuk mund të negociojë një tarifë me Shakhtar për momentin.
Back to top button