Mungon Vitia, nuk betohet si asamblist

1 min read

Arben Vitia mungon në mbledhjen inauguruese në Komunën e Prishtinës. Nga 51 asamblistë të zgjedhur në këtë seancë po marrin pjesë 48 anëtarë.

Veç Arben Vitisë po mungon edhe Daut Haradinaj nga AAK-ja dhe Rinë Limani nga PDK-ja. Ndryshe, ditë më parë ish-kandidati i AAK-së për kryetar të Komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj, është tërhequr nga asambleja e Komunës së Prishtinës.

Në garën për Prishtinën Arben Vitia nga Lëvizja Vetëvendosje, doli i dyti./21Media