Kombëtarja e Kosovës në futboll po avancon me rezultat 4:0 në miqësoren kundër San Marinos në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Dy golat e ri për “dardanët” në pjesën e dytë i shënoi Vedat Muriqi në minutën 46 dhe 76, këtë të dytin nga penalltia.

Muriqi kështu ka arritur një rekord të golave personal për Kosovën, pasi një gjë të tillë nuk e ka arritur asnjë bashkëlojtar i kombëtares sonë në një ndeshje.