Muriqi shënon golin e pestë për Kosovën

Kosova po zhvillon ndeshjen ndaj Qipros, ku ka kaluar në epërsi për 2-0 vetëm në pjesën e parë.
Ndeshja nisi në orën 20:45.
Për plotë 45 minuta, Kosova mbajti rezultatin e vendosur nga Florent Muslija(goli i parë) dhe Donat Rrudhani(goli i dytë).
Goli i tretë nga u shënua nga Elbasan Rashani dhe për 4-0 shënoi Vedat Muriqi.
Qipro ka shënuar golin e parë ndaj Kosovës në minutën e 80’.
Ndërkaq, Muriqi shënoi golin e pestë, duke ia vënë vulën fitores së Kosovës./21Media

Back to top button