Muriqi zhbllokon rezultatin, Kosova në epërsi

Ende pa kaluar minuta e 1o’ e ndeshjes dhe tanimë kemi golin e parë në stadiumin Fadil Vokrri”.
Kosova ka arritur të kalojë në epërsi në ndeshjen kundër Irlandës së Veriut, ku nga pika e bardhë ka shënuar sulmuesi Vedat Muriqi.
Me ndihmën e gjyqtarit, i cili akordoi penallti në favor të “Dardanëve”, Muriqi e konkretizou atë me gol në minutën e 9′, duke kaluar Kosovën në epërsi prej 1:0.
Golin e gjeni më poshtë:
https://streamff.com

Back to top button